Beskidy Ultra - Trail®
Beskidy Ultra - Trail®

Kim jesteśmy i co robimy ...

Naszą przygodę z bieganiem i organizowaniem imprez zaczęliśmy

w 2008 roku jako Team 2008,  czyli grupka miłośników górskiego biegania i pokonywania własnych słabości.

Pod szyldem Fundacji Aktywne Beskidy, zorganizowaliśmy już ponad 50 imprez biegowych, dzieląc się z Wami naszą pasją i wspaniałymi widokami Beskidów.

Propagujemy zdrowy, sportowy styl życia odkrywając dla Was nowe miejsca, nowe szlaki, nowe możliwości - w myśl zasady 'cudze chwalicie - swego nie znacie...', chcemy Wam pokazać, jakie polskie góry są piękne i jak bardzo inne o każdej porze roku.

 

Cechą wspólną naszych imprez jest to, że są może nieco trudniejsze, ale przez to są unikatowe i mają wyjątkową atmosferę.

Uczestnicy zawsze podkreślają, że u nas jest ciężko ale za to ciepło i rodzinnie.

Nie zamykamy się na elitę a raczej chcemy umożliwić wszystkim biegaczom osiągnięcie rzeczy niezwykłych, trudnych i spektakularnych. Z nami nie biegacie dla nagród bo ich nie mamy.

Z nami biegacie dla siebie - za to na niezwykle urokliwych, wymagających i dających wiele satysfakcji trasach biegowych. U nas nie ma tłumów, telewizji ani (niestety dla Was) bogatych Sponsorów. Ale zawsze znajdziesz u nas uśmiechniętych i niezmordowanych ultrasów, którzy co roku wracają. 

W naszych pakietach startowych co roku jest inna koszulka z innym motywem przewodnim. Co roku mamy inny, zawsze bardzo oryginalny medal, nad którym pracujemy kilka miesięcy. 

Każde spotkanie z Wami przeżywamy jak Święta, jak wizytę dobrych Przyjaciół i co roku wkładamy w organizację zawodów wszystkie nasze siły byście mogli wrócić do siebie szczęśliwi i spełnieni. 

Słuchamy krytyki i uczymy się na błędach a ponieważ bardzo lubimy to co robimy - gorąco Was zapraszamy w nasze piękne Beskidy. 

***

 

Jeśli planujecie już swój kolejny rok startowy - Zapraszamy do nas!

Mamy wielką nadzieję, że nasze imprezy tworzone z powodzeniem już od lat, na stałe zagoszczą w Waszym kalendarzu biegowym. Powitamy Was zawsze gorąco i zapewnimy całą masę emocji :)

 

ZAMIEĆ - 24h na Skrzyczne - jedyna taka impreza w Polsce

Zasady są proste: zawodnicy (indywidualni i zespoły 2 osobowe) mają za zadanie obiec 13,5 km pętlę, mającą początek w Amfiteatrze w Szczyrku i wiodącą przez szczyt Skrzycznego, - jak największą ilość razy w ciągu 24 h.

Aby zostać sklasyfikowanym wystarczy obiec tylko jedną pętlę.

Impreza skierowana jest nie tylko do najlepszych z najlepszych ale też do tych, którzy chcą po prostu poczuć jak to jest zimą w nocy na górskim szlaku.

Nie jest to łatwe zadanie bo zawody odbywają się bez względu na panująca aurę - a historia pokazała, że bywało bardzo ciężko. 

Przewyższenie jednej pętli to ok 700m+.

Najwytrawniejszym z biegaczy jej pokonanie zimą zajmuje ok 1h 40 minut.

Dodatkowym wyzwaniem może być temperatura, która na szczycie spada nawet do -25st C.

www.zamiec.pl   Kolejna, już 7 edycja mamy nadzieję, że wystartuje w styczniu 2022.

 

 

Maraton górski LEŚNIK - Przebiegnij z nami Beskidy

 

 

 

to cykl czterech Maratonów, Półmaratonów i ćwierćmaratonów górskich na cztery pory roku w Beskidach!

Każda odsłona biegu to inny teren, przepiękne widoki, ciekawa trasa i możliwość sprawdzenia się na podobnym dystansie ale w zupełnie odmiennych warunkach.

Za każdym razem inne miejsce startu, inne szlaki i widoki, inny poziom trudności i inne przewyższenie – a wszystko zależne od kapryśnej, nieprzewidywalnej aury w górach.

Jak pokazała historia pierwszej edycji - mieliśmy zimę wiosną i śnieg po kolana a z kolei zima przywitała nas jesienną aurą i lodowatym ale wartko płynącym strumieniem, który w założeniach miał być skuty lodem.....

Trasy LEŚNIKA to łącznie prawie 180km i ponad 11.000km przewyższenia.

Nasze marataony mogą być doskonałym przygotowaniem do dłuższych startów a półmaratony wstępem do pierwszych górskich biegów. 

Niech nie zmyli Was pozornie lekka nazwa - Leśnik potrafi dać w kość i na długo pozostaje w pamięci Uczestników. http://maratongorski.pl/

 

 

© Copyright 2015 TEAM 2008
All Rights Reserved.
Wykonanie serwisu: RevolWEB